Úspěšný pořad Františka Kinského a Matyáše Nováka ozdobí soprán trojnásobné držitelky Ceny Thálie Jany Šrejmy Kačírkové: O stříbrné a zlaté neděli v online přenosu z Nového zámku v Kostelci nad Orlicí
Úspěšný pořad Františka Kinského a Matyáše Nováka ozdobí soprán trojnásobné držitelky Ceny Thálie Jany Šrejmy Kačírkové: O stříbrné a zlaté neděli v online přenosu z Nového zámku v Kostelci nad Orlicí

Komponovaný pořad František Kinského, majitele Nového zámku v Kostelci nad Orlicí, a výjimečného klavíristy Matyáše Nováka, se těší velkému zájmu. První dva díly sklidily tisíce zhlédnutí a neméně pozitivních diváckých ohlasů. Jejich tématem byly Vánoce ve světě. Nadcházející stříbrnou a zlatou neděli tvůrci věnují tradičním českým Vánocům. Hostem posledních dvou svátečních dílů bude čerstvá držitelka již třetí Ceny Thálie a sólistka Národního divadla, sopranistka Jana Šrejma Kačírková. Pokračování můžete sledovat od 14:00 hodin na Facebooku agentury KINSKÝ Art Media, Nového zámku, Jany Šrejmy Kačírkové a na Facebooku a YouTube kanálu Matyáše Nováka.

Zájem diváků a stovky pozitivních ohlasů a zpráv nás velmi těší. Každý, kdo se podílí, se snaží zhostit své úlohy naplno a od srdce. Při přípravách i vlastním natáčení je vždy krásná tvůrčí a přátelská atmosféra, za kterou bych chtěla poděkovat také Janu Duškovi (D2 Media) a jeho kolegům u zvuku a kamer, a také Ivoně Jasníkové a Haně Tupcové. Kolegyně z Nového zámku o rodové sídlo Kinských ve všech ohledech s láskou pečují a pro natáčení pořadu připravily ty nejlepší podmínky. Krásné prostředí svými vánočními dekoracemi doplnila zámecká floristka Andrea Vanická. Již poměrně dlouho žijeme ve velmi komplikovaném světě. Kulturní a společenský život se zastavil. Každý z nás chtěl poslat radost lidem do jejich domovů. Jsme spokojeni, že se nám vřelou atmosféru z Nového zámku podařilo přenést i do specifického prostředí sociálních sítí, “ říká autorka pořadu a manažerka agentury Jana Dioszegi.

Každý z dílů má zcela odlišnou dramaturgickou linku. Ve svém vlastním aranžmá klavírista Matyáš Novák v prvním dílu provedl světové vánoční melodie, ve druhém vánoční písně, které pro české posluchače nazpíval Karel Gott.

Na neděli 13. prosince tvůrci připravili pořad s názvem Fantazie na Českou mši vánoční „Hej mistře“, který připomene významného českého hudebního skladatele a kantora z Rožmitálu pod Radhoštěm Jakuba Jana Rybu, jehož hudba k českým svátkům neodmyslitelně patří. O zlaté neděli 20. prosince si diváci s hlavními protagonisty budou moci zazpívat známé a oblíbené české vánoční koledy. Hostem obou posledních on-line setkání bude čerstvá držitelka v pořadí již třetí Ceny Thálie, sólistka Národního divadla, sopranistka Jana Šrejma Kačírková. „Na zámku Kinských v Kostelci nad Orlicí jsem už podruhé zažila krásnou atmosféru, milé tváře, profesionální přístup a něžnou vánoční atmosféru. Doufám, že v přenosech našich adventních koncertů bude cítit ta velká radost, se kterou jsme všichni pracovali a že jimi také potěšíme velkou část on-line publika, říká Jana Šrejma Kačírková.

Každou adventní neděli diváky ve svém domácím prostředí vítá majitel Nového zámku František Kinský, průvodce oblíbeného dokumentárního cyklu Modrá krev. S noblesou a grácií bude hrabě Kinský tentokrát vyprávět o tradičních českých Vánocích.

Konečně se zase naším zámkem nesla živá hudba: půvabné vánoční melodie a písně, ve svátečně vyzdobeném Zrcadlovém sále, ve zcela jedinečném podání skutečně výjimečných interpretů Matyáše Nováka a Jany Šrejmy Kačírkové. Co víc jsem si k Vánocům mohl přát,“ dodává František Kinský.

Pořad adventní neděle v Novém zámku můžete sledovat na:
www.facebook.com/kinskyartmedia
www.facebook.com/matyasnovakpianist
www.facebook.com/novyzamekkostelecno
www.youtube.com/channel/UC7WeGdSVGMoynCv7ONkPMew/videos

3. a 4. díl také na:
www.facebook.com/janasrejmakacirkova