Král swingu Jan Smigmator s Big Bandem vystoupí v parku kinských v Kostelci nad Orlicí
Král swingu Jan Smigmator s Big Bandem vystoupí v parku kinských v Kostelci nad Orlicí

V pátek 23. června ve 21:00 hodin v anglickém parku Nového zámku Kinských v Kostelci nad Orlicí zazpívá král swingu Jan Smigmator. Se svým třináctičlenným big bandem provede výběr písní ze svého alba Murphyho zákon. Koncert bude přenášen na velkoplošné obrazovce. Areál se stánky s občerstvením se návštěvníkům otevře hodinu před začátkem koncertu. Vstupenky jsou v předprodeji v rámci rezervačního systému Ticketportal ve většině informačních center a předprodejích po celé České republice. K zakoupení také budou v den a v místě konání koncertu od 20:00 hodin.

Vynikající zpěvák Jan Smigmator 29. dubna úspěšně debutoval v Carnegie Hall v New Yorku. Na letní scéně v parku Kinských v Kostelci nad Orlicí v pátek 23. června ve 21:00 hodin provede svůj program Murphyho zákon. Doprovodný orchestr mu sestaví třináct špičkových mladých českých jazzmanů. Ve složení piano, kontrabas/baskytara, kytara, bicí, Hammondovy varhany, čtyři saxofony, dvě trubky a dva trombony zahrají repertoár vycházející ze swingových tradic, hitů Franka Sinatry a odkazu legendárních big bandů. To vše s velmi současným pohledem na věc, mladistvou energií, dravostí a nádechem pop music.

Hlavním pilířem velké koncertní show budou písně z alba Murphyho zákon, které by se daly klidně označit jako swing 21. století. Jak říká renomovaný televizní režisér Michael Čech: “Swing v podání Jana Smigmatora a jeho kapely rozhodně není stará hudba.“ České texty pro původní album napsali zpěvákovi na tělo autoři jako Václav Kopta, Ester Kočičková, nebo Josef Nečas a pod několika písněmi je jako textař podepsán sám Jan Smigmator. Společně s hudebním skladatelem Svatoplukem F. Smolou napsal pro své aktuální album také písně Piano story, Dopisy z nebe a Můj čaroděj, kterými navázal na společnou tvorbu z alb předchozích. Jako producent, aranžér a umělecký supervizor se na celém projektu podílí špičkový jazzový klavírista Jan Steinsdörfer (Ewa Farna, Chinaski ad.).

Do Kostelce nad Orlicí se velmi těším. V minulosti jsem tu několikrát zpíval na vánočních koncertech s Orchestrem Václava Hybše. Pevně doufám, že spoustu lidí, kteří tam chodívali, uvidím v hledišti v krásném prostředí Nového zámku i tentokrát. A velmi se těším samozřejmě i na moje vůbec první osobní setkání s panem Františkem Kinským,“ doplnil Jan Smigmator.

Koncert pořádá agentura majitele Nového zámku Františka Kinského KINSKÝ Art Media ve spolupráci se správou Nového zámku. Program bude přenášen na LED obrazovce. Vstupenky jsou v předprodeji v rámci rezervačního systému Ticketportal ve většině informačním center a předprodejích po celé České republice. K zakoupení také budou v den a v místě konání koncertu od 19:30 hodin.