Agentura KINSKÝ Art Media zve na koncerty klavíristy Matyáše Nováka v nové koncertní sezóně 2021/2022
Agentura KINSKÝ Art Media zve na koncerty klavíristy Matyáše Nováka v nové koncertní sezóně 2021/2022

Klavírista Matyáš Novák se podobně jako řada dalších umělců připravuje na novou koncertní sezonu. Pestré umělcovy koncertní aktivity jsou toho dokladem. Ty nejbližší jsou spojeny s jeho rodným Hradcem Králové. V neděli 29. srpna Matyáš Novák provede Senátní koncert ve Valdštejnské zahradě na podporu královéhradecké zvonohry ve věži Sboru kněze Ambrože. V úterý 31. srpna člen PETROF Art Family zahraje v sále Antonína Petrofa v PETROF Gallery. V úterý 14. září vystoupí v rámci Týdne Rudolfa Rokla v Letovisku Studánka v Rychnově nad Kněžnou. Během podzimu talentovaného klavíristu čekají další tři koncerty ve východních Čechách a zavítá i do dalších regionů České republiky.

Během mimořádných opatření natočil Matyáš Novák spolu s Františkem Kinským, jehož agentura pianistu zastupuje, dvě série komponovaných pořadů. Na ně po otevření kultury navázal úspěšný projekt Face to face, který kombinuje prohlídku Nového zámku v Kostelci nad Orlicí s koncertem. Pořad se koná vždy jednou měsíčně a je dlouhodobě vyprodaný.

Do konce prázdnin čekají klavíristu dva koncerty. V neděli 29. srpna to bude Senátní koncert na podporu královéhradecké zvonohry, který se uskuteční ve Valdštejnské zahradě v Praze a na kterém kromě Matyáše vystoupí Český chlapecký sbor Boni pueri. V úterý 31. srpna odehraje umělec v rodném Hradci Králové v sále Antonína Petrofa v PETROF Gallery recitál nazvaný Když klavír zpívá aneb večer s Franzem Schubertem, na kterém zazní díla tohoto raně romantického skladatele.

V úterý 14. září budou moci posluchači slyšet Matyáše Nováka v Letovisku Studánka v Rychnově nad Kněžnou na koncertě, který se koná v rámci Týdne Rudolfa Rokla. Matyáš Novák si pro rychnovské publikum připravil recitál složený z původních verzí skladeb, které hrával Rudolf Rokl, a také ze skladeb, které slavného kolegu nějak připomínají. Matyáše s Rudolfem Roklem spojuje kromě interpretačních a improvizačních dovedností také láska k vlakům. I tahle vášeň se v dramaturgii koncertu promítne.

Ve středu 22. září vystoupí Matyáš na zámku Velké Březno v rámci cyklu Hudební setkání 10 s program nazvaným Po četbě Danta a obsahujícím skladby F. Liszta a R. Schumanna. Koncert, tradičně věnovaný návštěvě Ference Liszta na zámku ve Velkém Březně, bude rozdělený na dvě poloviny a bude doplněn zasvěceným povídáním o skladbách a zajímavostech ze skladatelova života.

V pondělí 4. října uvede Matyáš recitál v Hradci Králové u příležitosti desátého výročí otevření Knihovny města Hradec Králové, 5. října v Divadle Klatovy odehraje koncert s názvem Pocta Ludwigu van Beethovenovi složený z děl tohoto velikána. Ve čtvrtek 7. října v Litomyšli zazní v Matyášově podání program s názvem Ve znamení opery složený z operních transkripcí F. Liszta.

Ve úterý 12. října se Matyášovi příznivci mohou těšit do Strakonic na recitál s názvem Klavírní pralinky. Poslední říjnový koncert nabídne Matyáš 28. října ve Svitavách.

V listopadu talentovaného klavíristu čekají koncerty v Hudebním sále radnice v Pardubicích (11. listopadu) a v Zrcadlovém sále Nového zámku v Kostelci nad Orlicí (17. listopadu). Na obou se představí společně se skvělým ansámblem Barroco sempre giovane. Koncert s názvem Pocta Johannu Sebastianu Bachovi nabídne posluchačům jedinečnou možnost poslechnout si během večera celkem tři Bachovy koncerty.

Poslední koncert v roce 2021 odehraje Matyáš 16. prosince v Karlových Varech. Společně s Karlovarským symfonickým orchestrem provede Klavírní koncert č. 1 b moll op. 23 Petra Iljiče Čajkovského.

Jak říká sám Matyáš Novák: “Na novou sezónu se moc těším. Nezbývá než doufat, že se všechny plánované akce budou moci uskutečnit a že případná omezení neodradí posluchače od návštěvy koncertů.“

Vstupenky a informace: www.kinskyartmedia.cz