podzimni-abonentni-koncerty-ansamblu-barocco-sempre-giovane-motiv
Podzimní abonentní koncerty ansámblu Barocco sempre giovane

Do konce kalendářního roku čeká pardubický komorní barokní soubor Barocco sempre giovane (Baroko stále mladé) ještě pět koncertů vlastní abonentní řady. První z nich se uskuteční zítra 21. září na Zámku Pardubice. Všechna vystoupení uvedou externího sólistu.

Ve Společenského sále pardubického zámku bude zvýšená pozornost upřená na německého violoncellistu Emila Rovnera, který společně se souborem od devatenácti hodin zahraje díla Hasseho, Boccheriniho, J. C. Bacha, ale i Dvořáka a Schuberta. Uskupení se tedy neomezuje na barokní repertoár. 26. října se k ansámblu připojí houslista Jiří Vodička, koncertní mistr České filharmonie. Zazní díla Italů Corelliho, Tartiniho, Lolliho i Vivaldiho a umělci vystoupí na stejném místě jako v září. Dvojici hostů – harfistku Kateřinu Englichovou a houslistku Markétu Čepickou – soubor pozval na vystoupení v Hudebním sále pardubické radnice 23. listopadu. Tentokrát představí díla širšího záběru od barokních mistrů až po Zdeňka Lukáše, českého skladatele tvořícího převážně ve 20. století (částečně i 21. století).

Dva hosté se představí i na předvánočním koncertě 21. prosince. Sopranistka Marie Fajtová a flétnista i dirigent Jakub Kydlíček obohatí zvuk tělesa Barocco sempre giovane linoucího se prostorem Hudebního sálu radnice v Pardubicích. Interpretována budou díla Bachova, Fiorenzova a Vivaldiho. A tradiční svatoštěpánský koncert, kalendářně už tedy spadající do zimního období, nabídne největší umělecké obsazení. Kromě pěveckých sólistů Markéty Cukrové a Richarda Samka vystoupí také dva pěvecké sbory Iuventus Cantans a Cantando Skuteč pod vedením sbormistra Zdeňka Kudrnky. Všichni spolu zahrají a zazpívají Sukově síni pardubického Domu hudby mimo jiné v dílech Bachových a Händelových.