vecer-s-historii-matyas-novak-jiri-pavlik-motiv
Večer s historií: Matyáš Novák & Jiří Pavlík

Vydejte se na cestu časem a oslavte s námi naše blížící se 160. výročí firmy PETROF!

Buďte součástí jedinečného klavírního koncertu, který propojí svět hudby a fascinující historii firmy PETROF. Těšit se můžete na koncert dvou hradeckých rodáků a členů PETROF Art Family Matyáše Nováka a Jiřího Pavlíka. Ti vás provedou průřezem známých skladeb, které vznikly v jednotlivých epochách od založení firmy PETROF v roce 1864 až po současnost.

Budete se moci ponořit do vzrušující atmosféry minulosti, kterou vzkřísíme pomocí historických nástrojů a autentických dobových kostýmů.

Zažijte večer, který bude mít jedinečnou atmosféru, která vás přenese do zlaté éry klavírního umění. Prohlédnout si budete moci i historická pianina a archivní fotografie z výroby v továrně PETROF.

Účinkují:
Matyáš Novák – klavír
Jiří Pavlík – klavír

Matyáš Novák
Matyášovou devízou jsou nejnáročnější skladby období romantismu. Publikum si dokáže získat díky úžasnému citu pro gradaci koncertu. Zejména při interpretaci tvorby Ferenze Liszta nechá naplno vyniknout svou technickou brilanci a preciznost. Není proto divu, že je pravidelným vítězem mnoha národních i mezinárodních soutěží. A právě jedno z jeho posledních prvenství na BRADSHAW & BUONO INTERNATIONAL PIANO COMPETITION, mu otevřelo dveře do nejslavnější hudební síně světa, Carnegie Hall, kde v květnu 2017 vystoupil.

Jiří Pavlík
Královéhradecký muzikant, multiinstrumentalista, moderátor a pedagog. Od dětství hraje na klavír, kytaru, klarinet a saxofon. Od roku 1986 byl členem BigBandu Miroslava Mužíka a od roku 2012 tento orchestr, již pod jménem BigBand Jiřího Pavlíka, vede. Je zakladatelem a předsedou Spolku swingových hudebníků, který se stará o udržení tradice velkokapelového jazzu a mimo jiné každoročně uděluje mimořádné ocenění Osobnost hradeckého swingu. V roce 1992 založil swingovou kapelu PuzzleJazz, kde hraje na piano. Kromě řady klubových a festivalových vystoupení mají na svém kontě 4 CD a několik DVD živých záznamů klubových večerů.

Dress code
Semi Formal

Datum konání:
Sobota 09.09.2023 , v 19:00 hodin
Místo konání:
PETROF Gallery, Na Brně 2136/4, 500 06, Hradec Králové

Zdroj:

Matyáš Novák - https://www.matyasnovak.eu/

Profil umělce


Jana Dioszegi, dipl. um. - Event & PR manager

Ke Stavu 285/4
Hradec Králové - Slatina
500 03

IČO: 70588627