Pražské hudební večery Pavla Šporcla 2023/2024
Pražské hudební večery Pavla Šporcla 2023/2024
11.09.2023

V sezóně 2023/2024 Pavel Šporcl opět provede svůj abonentní cyklus Pražské hudební večery v reprezentativních prostorách Auly Profesního domu na Malé Straně. Společně s houslistou se v sérii šesti komorních koncertů představí špičkoví interpreti klasické hudby. Letošní novinkou jsou besedy s umělci, které bude moderovat herečka a zpěvačka Bára Kodetová. Záštitu nad projektem převzala starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská. Zahajovací koncert s názvem Let´s dance v podání houslisty Pavla Šporcla a klavíristy Petra Jiříkovského se uskuteční 10. října 2023 v 19:00 hodin.

Cyklus Pražské hudební večery Pavla Šporcla tvoří šest abonentních koncertů klasické hudby, které se konají v Aule Profesního domu na Malé Straně. Garantem a dramaturgem koncertů je houslista Pavel Šporcl. Na jednotlivých koncertech virtuóz vystupuje v komorních seskupeních se špičkovými kolegy a přáteli.

Pražské hudební večery v krásných prostorách barokního refektáře s křídlem a s varhany mají své stálé abonenty a dlouholetou tradici. V roce 2021 tuto řadu Pavel Šporcl po 30 letech převzal od kytaristy a kamaráda Lubomíra Brabce.

V letošní koncertní sezóně 2023/2024 budou novinkou i besedy s umělci. Ty bude v rámci jednotlivých koncertů moderovat herečka a zpěvačka Bára Kodetová. Společně s Pavlem Šporclem se představí klavírista Petr Jiříkovský (10. 10. a 7. 11.), cembalistka Monika Knoblochová (5. 12.), zakladatel cyklu, kytarista Lubomír Brabec (5. 3.), violoncellista Petr Šporcl (2. 4.) a Zemlinského kvarteto.

V případě zakoupení abonentní vstupenky posluchači získávají na jeden koncert volný vstup. „Těším se na komorní setkání v reprezentativních prostorách refektáře. Rádi bychom, aby se náš cyklus, v němž vystoupí moji vynikající kolegové a přátelé, stal takovým malým festivalem klasické hudby a dobrého vína“, upřesnil Pavel Šporcl. Partnerem Pražských hudebních večerů je totiž Vinařství Mádl. Ochutnávka vín je v ceně zakoupené vstupenky.

10. 10. 2023 / Pavel Šporcl a Petr Jiříkovský: Let´s dance
účinkují: Pavel Šporcl – housle, Petr Jiříkovský – klavír
program: Antonín Dvořák, Bedřich Smetana, Igor Stravinskij, William Bolcom, Fritz Kreisler, Henryk Wieniawski,

7. 11. 2023 / Pavel Šporcl a Petr Jiříkovský: Jan Kubelík a slavní čeští houslisté
účinkují: Pavel Šporcl – housle, Petr Jiříkovský – klavír,
program: Jan Kubelík, Otakar Ševčík, Jaroslav Kocian, Ferdinand Laub, Pavel Šporcl,

5. 12. 2023 / Pavel Šporcl a Monika Knoblochová: Bacha na Šporcla
účinkují: Pavel Šporcl – housle, Monika Knoblochová – cembalo,
program: Johann Sebastian Bach, Georg Fridrich Händel, Arcangelo Corelli, Antonio Vivaldi, Pavel Šporcl,

5. 3. 2024 / Pavel Šporcl a Lubomír Brabec: Pro 10 strun II.
účinkují: Pavel Šporcl – housle, Lubomír Brabec – kytara,
program: Astor Piazzolla, Niccolo Paganini,

2. 4. 2024 / Pavel Šporcl a Petr Šporcl: Brácha a já
účinkují: Pavel Šporcl – housle, Petr Šporcl – violoncello,
program: Joseph Haydn, Johan Halvorsen a dua světových autorů pro housle a violoncello,

23. 4. 2024 / Pavel Šporcl a Zemlinského kvarteto: Ernest Chausson
účinkují: Pavel Šporcl – housle, Zemlinského kvarteto: František Souček – 1. housle, Petr Střížek – 2. housle, Petr Holman – viola, Vladimír Fortin – violoncello,
program: Ernest Chausson,

10. 10. 2023 – 23. 4. 2024 / Hudební večery Pavla Šporcla: Abonentní vstupenka
účinkují: Pavel Šporcl, Petr Jiříkovský, Monika Knoblochová, Lubomír Brabec, Petr Šporcl, Zemlinského kvarteto: František Souček – 1. housle, Petr Střížek – 2. housle, Petr Holman – viola, Vladimír Fortin – violoncello.

Vstupenky: https://vstupenky.sporclarts.com
nebo na https://www.ticketportal.cz/nevent/Hudebni-vecery-Pavla-Sporcla