foto lenka hatasova7208 m web
Matyáš Novák – Klavírní festival Piano Campus / Francie

Matyáš Novák se narodil v Hradci Králové a hru na klavír a housle začal studovat v pěti letech. Matyáš, absolvent Mezinárodní klavírní akademie v Imole v roce 2022, kde studoval u Borise Petrushanského, předtím studoval na Pardubické konzervatoři v České republice ve třídě Jitky Fowler Fraňkové. V současné době navštěvuje kurzy na Akademii múzických umění v Praze, mimo jiné ve třídě vedené profesorem Ivanem Klánským.

Matyáš vystupuje ve své rodné zemi, Evropě (Německo, Rakousko, Polsko, Lucembursko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Srbsko, Itálie, Norsko, Holandsko a Francie), Thajsku a Spojených státech. V roce 2017 vydal své první album Franz Liszt: Years of Pilgrimage: First Year: Switzerland. V květnu 2021 pak label Nimbus Alliance vydal nahrávku Mozartových klavírních koncertů K. 413, K. 414 a K. 415 s renomovaným Wihanovým kvartetem.

Matyáš je laureátem mnoha prestižních mezinárodních soutěží, např. XXTh Mezinárodní klavírní soutěž Paloma O’Shea Santander, 16Th Edvard Grieg International Piano Competition v Bergenu, Bradshaw & Buono International Piano Competition (USA), Evangelia Tjiarri International Piano Competition v Larnace, Jenö Takács Klavierwettbewerb (Rakousko) a je semifinalistou Piano Campus 2023. Matyáš se zařadil mezi deset semifinalistů Mezinárodní klavírní soutěže Franze Liszta v nizozemském Utrechtu.

Pravidelně se účastní mistrovských kurzů (Dmitrij Alexejev, Vladimir Askhenazy, Dmitrij Bashkirov, Andrea Bonatta, Jurgis Dvarionas, Grigory Gruzman, Jonathan L. Howard, Ivan Klánský, David Kuyken, Alexandre Kouyoumdjian, Alexander Lonquich, Leonid Margarius, Antti Siirala).

Účinkuje:
Matyáš Novák – klavír

Program:
Bedřich Smetana – České tance, ukázky / Koncertní studie Na břehu mořském opus 17
Ferenc Liszt – Chvalozpěv lásky, výňatek z Harmonies poétiques et religieuses / Polonéza E dur č. 2, S. 223 / Balada h moll č. 2, S. 171

Rezervace vstupenek:
Rezervace pouze u Musée Würth: +33 3 88 64 74 84

Datum konání:
Neděle 05.11.2023 , v 14:00 hodin
Místo konání:
Museum Würth - Erstein / Francie
Předprodej vstupenek:

Tel: +33 3 88 64 74 84

Zdroj:

Matyáš Novák - https://www.matyasnovak.eu/

Profil umělce